Kylie Jenner Makyajını Masaya Yatırıyoruz

Kardashian ve Jenner Kardeşler arasında magazinel popülerliği en az diğerler kardeşler kadar fazla olan Kylie Jenner, yaptığı makyaj sayesinde gündemde oldukça yer kaplıyor. 1999 doğumlu olmasına rağmen doğru...

1115

Kardashian ve Jenner Kardeşler arasında magazinel popülerliği en az diğerler kardeşler kadar fazla olan Kylie Jenner, yaptığı makyaj sayesinde gündemde oldukça yer kaplıyor. 1999 doğumlu olmasına rağmen doğru makyaj ile yüz hatlarını ortaya çıkaran Jenner, bir taraftan da doğal görünümden ödün vermediği tekniği ile biliniyor. Biz de sizin için Kylie Jenner makyajının detaylarını, nasıl uyguladığını ve hangi ürünleri tercih ettiğini inceledik.

                   

Pürüzsüz Bir Cilt Yaratın

Kylie’nin makyajında kullandığı tonlar arasında keskin geçişler olmadığı ve kontrast renkleri tercih etmediği dikkat çekiyor. Çok doğal bir görünüme sahip olan “Kylie Jenner makyajı” temelinde yatan sırlardan biri de bu.

kylie jenner makyajı, makyaj teknikleriOlmazsa olmaz makyaj ürünleri arasında yer alan makyaj bazı, Kylie Jenner makyajı için de makyajı uzun süre koruması ve cildin daha pürüzsüz görünmesi için kullanılan başlıca ürünlerden bir tanesi.

Makyaj bazını yüzüne uyguladıktan sonra da sıra fondötene geliyor. Ancak fondötene geçmeden önce hemen söylemeliyiz ki; yüze doğal bir şekilde ıslak görünümün verilmesini sağlayan strobing işlemini Kylie, tam olarak bu aşamada yapıyor.
Kylie, fondöten tercihini Make Up For Ever’dan yana yapıyor. Kullandığı Ultra HD fondöten sayesinde yüzünde doğal bir görünümü yakalıyor. Burada asıl önemli noktalardan biri, fondöten renginin cilt rengiyle uyumlu olması. Bu yüzden siz de kendi cildinize uygun bir rengi seçmelisiniz.
kylie jenner makyajı, makyaj teknikleri

Sürüldüğü yerleri aydınlık gösteren concealar işlemini fondötenin ardından uygulamalısınız. Daha çok gözaltarına uygulanan concealar, ciltte leke ya da sivilce olan yerlere de uygulanır. Bunun yanı sıra, burun kemiğine ve dudak yayına da uygulanan concealar için Kylie, NARS markasını tercih ediyor. Bunlar ardından kullanacağınız pudranın ekstra bir renk katmasını istemiyorsanız, pudranız saydam olmalı.

Kalın Kaşlara Dikkat

Kylie Jenner makyajındaki çarpıcı noktalardan biri de kaşları. Kylie’nin kaşlarının doğal hali de kavisli ve koyu renk olduğu için bu görünümü yakalamak isteyenlerin kaş kalemi ile boşlukları doldurup şeffaf bir kaş maskarası ile tarayarak sabitlemesi gerekiyor. Kylie bu aşamalarda da yine kendisinin profesyonel makyaj çantasında sürekli yer alan NARS ve Make Up For Ever markalarının ürünlerinden yana seçim yapıyor.
kylie jenner makyajı, makyaj teknikleriKylie Jenner makyajı highlighter ve bronzer kullanımı için de oldukça başarılı bir örnek oluşturuyor. Alın, elmacık kemikleri ve çene çizgine uygulanacak olan bronzer, yüz hatlarınızı vurgulamak için Kylie’nin makyajında olduğu gibi size de avantaj sağlayacaktır.

Bu aşamadaki bütün ürünlerini NARS’tan temin eden Kylie’nin highlighter kullanımı da ışığın doğal bir şekilde parlamasını sağlıyor. Yüzün T bölgesine, elmacık kemiklerinin hemen üstüne uyguladığı highlighterı Kylie, dudak yanında da kullanıyor. Kullanacağı uygun renkte bir allık, yanaklarının doğal bir tonu gibi görünmesini sağlıyor.

Çarpıcı Kirpiklere Sahip Olun

Kylie takma kirpik kullanıyor. Ancak kirpiklerinin muhteşem görüntüsünün tek sırrı bu değil. Kylie Jenner makyajının en çarpıcı noktalarından biri olan kirpiklerin o kadar dolgun ve uzun görünmesinin bir başka sırrı da hacim kazandıran bir maskara ile göz makyajının tamamlanması oluyor. Kusursuz çekilmiş eyeliner da gözlerinin görünümünü ortaya çıkarmaktaki en önemli faktör. Göz makyaj ürünlerinin kalitesinde ise Make Up For Ever’a güveniyor.

kylie jenner makyajı, makyaj teknikleriKylie’nin sahip olduğu dolgun dudakların görünümüne ulaşmak istiyorsanız öncelikle bir dudak kalemi ile dudak çizginizin biraz dışından bir hat çizmelisiniz. Çizdiğinizin bu hattın içini de aynı dudak kalemi ile doldurmanız gerekiyor. Lip line perfector kullanarak dudak çizginizi yok edebilirsiniz. Bu da kullanacağınız dudak kaleminin kusursuz görünmesini sağlayacaktır. Nude görünüm elde etmek için şeftali tonlarını tercih edebilirsiniz. Kylie Jenner makyajında dudakların dolgun ve doğal görünümünü biraz daha parlatmak isterseniz, nude bir rujla üzerinden geçebilirsiniz.

                

Ünlü markaların az kullanılmış ikinci el ürünlerine ulaşabileceğiniz ”Sende Var Mı?’‘ ile en kaliteli makyaj malzemelerine oldukça avantajlı şekilde ulaşabilir, dilediğiniz makyajı yapmanızı sağlayacak ürünlere sahip olabilirsiniz. İyi alışverişler.

In this article