Vintage Aksesuar Kullanma Rehberi

Vintage aksesuar alışverişi yaparken satın alacağınız parçayı nasıl kullanabileceğinizi göz önünde bulundurarak alışveriş yapmalısınız. Eğer aldığınız vintage aksesuar zihninizde hiçbir kombinde yer bulamıyorsa, bir adım geri atmak en...

982

Vintage aksesuar alışverişi yaparken satın alacağınız parçayı nasıl kullanabileceğinizi göz önünde bulundurarak alışveriş yapmalısınız. Eğer aldığınız vintage aksesuar zihninizde hiçbir kombinde yer bulamıyorsa, bir adım geri atmak en doğru karar olabilir.

vintage aksesuar, vintage takılar

Bu noktada insanların en çok zorlandığı konu vintage aksesuarlar ile modern kıyafetleri kombinleyebilmektir. Elinizde en az 20 yıl öncesine ait, nadideliği ve geçmişi olan bir parça varken beyaz bir gömlek ve gri bir pantolon ile bu parçayı hayal edemeyebilirsiniz. Böyle bir kombini nasıl yapacağınızı dikkatle düşünmeli ve ufak vintage aksesuar kullanım taktiklerine göz atmalısınız.

      vintage aksesuar   vintage aksesuar    vintage aksesuar

Güzel bir yüzük size kıvrık küpeler gibi hoş bir gülümseme getirebilir. Bunu sağlamak için doğru parçaları kullanmanız gerekir. Öncelikle gerçek ve sahte olan ürünleri ayırabilmelisiniz.

Sahte ürünler vintage değerinde olabilir ancak “kaliteli” ve “ikon” olmuş sahte parçaların da yüksek fiyatlardan satıldığını aklınızdan çıkarmayın. Sıradan ve sade bir kıyafeti boncuklu vintage küpeler ile tamamlayabilir ya da avize küpelerinizle iş çıkışı üzerinizi değiştirmeden şık bir yemeğe katılabilirsiniz.

vintage aksesuar, vintage şapka ve çanta

1- Vintage Aksesuarı Öne Çıkarın

Aksesuar kullanımı ne kadar kişisel olsa da, vintage aksesuarlar söz konusu olduğunda aksesuarın ruhunun öne çıkmasına izin verin.

Bir avuç vintage bilezik sizin için çok karmaşık olabilir ya da boncuklu aksesuarlar gereğinden fazla hareketli gelebilir. Vintage bir parçayı kombininizde kullanmak onu her koşulda yıldız parça yapacaktır.

vintage aksesuar, vintage küpe

2- Sade Bir Kombin Deneyin

Önü süslü ve dalgalı bir vintage gömlek size çok klasik gelebilir, bu gömleği vintage bir madalyon ile kombinlediğiniz zaman göz alıcı bir şıklık elde edersiniz.

Vintage aksesuar kullanırken kombininizde farklı vintage parçalar kullanmaktan çekinmeyin. Ancah sade gömlekler ve bluzlar takılarınızı rahatça öne çıkarmanızı sağlarken günlük kıyafetlerinizi de vintage çantalar ile dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

vintage aksesuar, vintage kombin

3- Yüzünüzü Ortaya Çıkarın

İddialı küpeler kendilerini hemen öne çıkaracağından dolayı makyajınızın ve üst beden kıyafetinizin olabildiğince sade olmasına özen gösterin.

Vintage küpeler eğer bir pırıltıdan fazlasını katıyorsa bu küpeleri sadece rujunuzla, göz farınızla ya da çantanızla tamamlayabilirsiniz. Bunların sadece bir tanesini kullandığınız zaman vintage aksesuarınızın hakkını vermiş olursunuz.

vintage aksesuar, vintage kadın

4- Gece Kombinlerine Özen Gösterin

Abiye elbiseler ile vintage aksesuar kullanmak zor gelebilir. Kulağınızda damla elmas küpeler ya da Audrey Hepburn’ün bileğinden fırlamış bir taşlı bileklik gece şıklığınızı tamamlayacak vintage aksesuarlardan bazılarıdır.

Sade bir elbiseyi hoş bir vintage gerdanlık ile de tamamlayabilirsiniz. Gece kıyafetlerinizde vintage parçalar özellikle yüzükler kullanacaksanız eldiven kullanmak da dikkat çekici sonuçlar almanızı sağlar.

vintage aksesuar, vintage giyinmiş kadın

Vintage Giyim Rehberi ve vintage hakkında geri kalan herşeye bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. 🙂

                   

In this article